پایگاه اطلاع رسانی دارالکتابه وابسته به مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران دارالکتابه, مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، کتابت قرآن، کاتبان قرآن، نسخ، ثلث

تاریخ: امروز یکشنبه، ۲۶ / ۱ / ۰۳

خانه

»

اخبار

»

گزارشات

نتایج پنجمین جشنواره کتابت


برگزاری جشنواره کتابت در دارالکتابه هماره پیوست یک فعّالیّت جدّی آموزشی و مکمّل آموزش‌های اساتید و مدرسان ارجمند این مجموعه بوده‌است.
پنجمین جشنواره دارالکتابه به دلیل شرایط خاص اجتماعی و عدم امکان تشکیل تجمّعات از موهبت آموزش و تعلیم حضوری اساتید و مدرسان به کاتبان شرکت کننده محروم بود ولی این مهم در بستر فضای مجازی تاحدی محقق گردید.
ویژگی مهمی که برای پنجمین جشنواره می‌توان برشمرد تدوین و ارائه آیین‌نامه جشنواره و ملاک‌های ارزیابی آثار در این رقابت می‌باشد .
تفاوت در مقتضیات رقابتی با موضوع کتابت با جشنواره‌های مرسوم که عموماً موضوع قطعه نویسی دارند را می‌توان با دقت نظر در این آیین‌نامه فهم نمود و اساساً توجه به‌همین ظرائف و نکات است که موضوع کتابت را از قطعه نویسی متمایز می‌سازد .
هیئت محترم داوران متشکل از جناب استاد محمدعلی قربانی ،جناب استاد علیرضا بخشی و جناب استاد علی رضاییان در بخش خوش‌نویسی و هنری و همچنین جناب استاد سیدمهدی سیف و جناب استاد عبدالکاظم صادقا نجفی در بخش رعایت قواعد نگارش ، علامت‌گذاری و خوانایی، آثار دریافت‌شده در این جشنواره را بر مبنای همین ملاک‌ها قضاوت و داوری نمودند. ویژگی دیگر این رقابت تعداد قابل‌توجه هنرمندان و کاتبان جدیدالورود می‌باشد که این امر نویدبخش حرکت پویای جریان کتابت متون دینی در ایران اسلامی است و این رویداد مسرّت‌بخش مرهون تلاش‌های هنرمندان دارالکتابه در شهرهای مختلف و در جهت گسترش این هنر مقدس می‌باشد .
جهت مشاهده نتایج جشنواره به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

    دیدگاه‌ها

اطلاع‌رسانی

ورود اعضا

عضویت در سایت

نظرسنجی

هیچ سوالی در این نظرسنجی موجود نمی‌باشد.
مهلت شرکت در نظرسنجی به پایان رسیده است.