• آ
  • آ
  • آ

نتایج پنجمین جشنواره کتابت

یکشنبه 24 مرداد 00


برگزاری جشنواره کتابت در دارالکتابه هماره پیوست یک فعّالیّت جدّی آموزشی و مکمّل آموزش‌های اساتید و مدرسان ارجمند این مجموعه بوده‌است.
پنجمین جشنواره دارالکتابه به دلیل شرایط خاص اجتماعی و عدم امکان تشکیل تجمّعات از موهبت آموزش و تعلیم حضوری اساتید و مدرسان به کاتبان شرکت کننده محروم بود ولی این مهم در بستر فضای مجازی تاحدی محقق گردید.
ویژگی مهمی که برای پنجمین جشنواره می‌توان برشمرد تدوین و ارائه آیین‌نامه جشنواره و ملاک‌های ارزیابی آثار در این رقابت می‌باشد .
تفاوت در مقتضیات رقابتی با موضوع کتابت با جشنواره‌های مرسوم که عموماً موضوع قطعه نویسی دارند را می‌توان با دقت نظر در این آیین‌نامه فهم نمود و اساساً توجه به‌همین ظرائف و نکات است که موضوع کتابت را از قطعه نویسی متمایز می‌سازد .
هیئت محترم داوران متشکل از جناب استاد محمدعلی قربانی ،جناب استاد علیرضا بخشی و جناب استاد علی رضاییان در بخش خوش‌نویسی و هنری و همچنین جناب استاد سیدمهدی سیف و جناب استاد عبدالکاظم صادقا نجفی در بخش رعایت قواعد نگارش ، علامت‌گذاری و خوانایی، آثار دریافت‌شده در این جشنواره را بر مبنای همین ملاک‌ها قضاوت و داوری نمودند. ویژگی دیگر این رقابت تعداد قابل‌توجه هنرمندان و کاتبان جدیدالورود می‌باشد که این امر نویدبخش حرکت پویای جریان کتابت متون دینی در ایران اسلامی است و این رویداد مسرّت‌بخش مرهون تلاش‌های هنرمندان دارالکتابه در شهرهای مختلف و در جهت گسترش این هنر مقدس می‌باشد .
جهت مشاهده نتایج جشنواره به ادامه مطلب مراجعه فرمایید