پایگاه اطلاع رسانی دارالکتابه وابسته به مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران دارالکتابه, مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، کتابت قرآن، کاتبان قرآن، نسخ، ثلث

تاریخ: امروز یکشنبه، ۲۶ / ۱ / ۰۳

خانه

»

اخبار

»

همایش‌ها

آیین رونمایی از دومین تجربه کتابت استاد قربانی

آیین رونمایی از دومین تجربه کتابت استاد قربانی

همزمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در روز میلاد باسعادت حضرت جواد الائمه علیه‌السلام، آیین رونمایی از مصحف شریف به قلم استاد محمدعلی قربانی برگزار گردید.
 در این مراسم دومین تجربه کاتب گرانقدر قرآن ،استاد محمدعلی قربانی به حضار ارائه شد.
 جناب آقای سرابی قائم‌مقام مرکز طبع و نشر قرآن کریم، استاد سیدمهدی سیف از اساتید علوم قرآن و استاد ایرج نعیمایی از اساتید خوشنویسی طی سخنانی از این اثر ارزشمند تجلیل نموده و ویژگی‌های آن را برشمردند. درپایان استاد قربانی از تجربیات خود در طی کتابت این مصحف مبارک سخن گفت.
 لازم به ذکر است هر  دو مصحف کتابت‌شده به قلم این استاد ارجمند و کاتب گرامی قرآن به سفارش دارالکتابه‌ مرکز طبع و نشر قرآن کریم نگارش شده و به زیباترین صورت به زیور طبع آراسته شده‌است.
 التزام به اصول و قواعد خط نسخ زیبای ایرانی در قالب ۶۰۴ صفحه مختوم به آیه، از ویژگی‌های برجسته این مصحف شریف است.
 یکدستی و پاکیزگی و در نظر گرفتن ضوابط خوانایی و قابل‌استفاده بودن برای عموم مردم، این اثر ارجمند را از اقران خود متمایز نموده‌است .
بهره‌گیری از ترجمه‌ای روان و استفاده از آرایه‌هایی اصیل در صفحه‌آرایی این مصحف و همچنین چاپ و صحافی و تجلید زیبا نیز از دیگر ویژگی‌های این اثر محسوب می‌شود.


گزارش تصویری

    دیدگاه‌ها

اطلاع‌رسانی

ورود اعضا

عضویت در سایت

نظرسنجی

هیچ سوالی در این نظرسنجی موجود نمی‌باشد.
مهلت شرکت در نظرسنجی به پایان رسیده است.