پایگاه اطلاع رسانی دارالکتابه وابسته به مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران دارالکتابه, مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، کتابت قرآن، کاتبان قرآن، نسخ، ثلث

تاریخ: امروز دوشنبه، ۲۰ / ۹ / ۰۲

خانه

»

اخبار

»

گزارشات

رونمایی از کتاب نفیس خطبه حضرت زهرا(س) در حرم حضرت فاطمه معصومه(س)

رونمایی از کتاب نفیس خطبه حضرت زهرا(س) در حرم حضرت فاطمه معصومه(س)

مراسم رونمایی از کتاب نفیس خطبه حضرت زهرا(س) با حضور تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ،رئیس ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس، مدیر اجرایی دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران، مدیر کانون هنر شیعی، رئیس انجمن خوشنویسان قم و جمعی از هنرمندان و کاتبان دارالکتابه در حرم کریمه اهل بیت(س) برگزار شد.

آیت‌الله سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در این مراسم با بیان این که خطبه حضرت زهرا(س) یکی از مراحل ابلاغ ولایت و خلافت حضرت علی(ع) بود، گفت: ترویج خطبه حضرت زهرا(س)، ترویج ولایت الهی و آنچه در غدیر اتفاق افتاده است.

آیت‌الله سعیدی گفت: در گسترش واقعه غدیر، هر اقدامی که انجام شود، ارزشمند و وظیفه‌ای دینی بر دوش افراد است. وی با بیان این که هر کس به اندازه توان خود موظف به ابلاغ جلوه‌های روز غدیر است، ادامه داد: غدیر به اندازه‌ای اهمیت دارد که خداوند در چند مرحله نسبت به اعلام آن و آگاه‌سازی مردم نسبت به این مهم اقدام کرده‌اند.

تصویر

امام جمعه قم نخستین مرحله را دستور حضرت حق به نبی مکرم اسلام(ص)، مبنی بر ابلاغ امر الهی و اعلام ولایت و خلافت حضرت علی(ع) در سوره مبارکه مائده عنوان کرد و گفت: مرحله دوم ابلاغ این مسئله مهم اسلامی، خطبه بلند و رسای حضرت محمد(ص) و اعلام خلافت و جانیشینی امیرالمؤمنین علی(ع) در روز غدیر بود. وی افزود: مرحله سوم در اعلام خلافت امیرالمؤمنین(ع)، خطبه حضرت زهرا(س)، مشهور به خطبه فدکیه است که این بانوی بزرگ اسلام این خطبه را با محوریت ولایت علی(ع)، با مطالب عرشی از توحید و نبوت و امامت ایراد کردند.

آیت‌الله سعیدی با ضروری دانستن توجه به خطبه حضرت زهرا(س) و اهتمام مسئولان مربوطه به ترویج آن در میان اقشار مختلف جامعه گفت: باید فرزندانمان که نسل آینده را تشکیل می‌دهند و همه کسانی که نسبت به ولایت و آنچه در غدیر اتفاق افتاده بی‌اطلاع هستند، با خطبه حضرت زهرا(س) آشنا باشند.

گفتنی است این نسخه نفیس به همت ستاد کتابت نور در سایه شمس‌الشموس(ع) و کانون هنر شیعی و دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران و با توجه به اهمیت این خطبه و لزوم توجه بیشتر به آن، منتشر گردید.

در این کتاب متن خطبه با خوشنویسی سرکار خانم زهرا میبدی به خط نسخ و خوشنویسی آیات قرآن به قلم استاد محمد‌تقی اسدی به خط ریحان، مقدمه جناب استاد احمد عبدالرضایی و طراحی استاد مسعود نجابتی انجام پذیرفته است.

در خاتمه مراسم پس از رونمایی از کتاب نفیس خطبه حضرت زهرا(س) و اهداء تابلوی زیبایی از آثار استاد محمد تقی اسدی به تولیت آستان حضرت معصومه(س)، نشان فاطمی به استاد مسعود نجابتی اهدا گردید و از تلاش‌های محسن مؤمنی شریف(رئیس حوزه هنری)، اسماعیل رهدار(رئیس ستاد کتابت نور) و مهدی بابایی مجرد(مدیر اجرایی دارالکتابه) تقدیر شد.

    دیدگاه‌ها

اطلاع‌رسانی

ورود اعضا

عضویت در سایت

نظرسنجی

هیچ سوالی در این نظرسنجی موجود نمی‌باشد.
مهلت شرکت در نظرسنجی به پایان رسیده است.