پایگاه اطلاع رسانی دارالکتابه وابسته به مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران دارالکتابه, مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، کتابت قرآن، کاتبان قرآن، نسخ، ثلث

تاریخ: امروز دوشنبه، ۲۰ / ۹ / ۰۲

خانه

»

اخبار

»

همایش‌ها

برگزاری دومین جشنواره سراسری کتابت قرآن کریم

برگزاری دومین جشنواره سراسری کتابت قرآن کریم

دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران با هدف احیاء هنر شریف کتابت قرآن و ادعیه، آیین اختتامیه دومین جشنواره سراسری کتابت و گردهمایی کاتبان برجسته قرآن کریم را در تاریخ 10 و 11 دی‌ماه 1394در محل حسینیه الزهرا در مجتمع امام خمینی(ره) مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌نماید.

این جشنواره در دو بخش کتابت و قطعه‌نویسی برگزار می‌شود که حدود 200 نفر کاتب و خوشنویس از سراسر کشور اقدام به ارسال آثار کرده‌اند. موضوعات بخش کتابت عبارتند از  کتابت سور مسبحات به خط نسخ فارسی و عربی و کتابت سوره اسراء به خط نسخ فارسی. موضوعات بخش قطعه‌نویسی عباتند از کتابت یک صفحه از قرآن کریم، حدیث و  دعا به خط نسخ، ثلث، محقق و ریحان.

دومین جشنواره سراسری کتابت قرآن کریم

نمایشگاه دومین جشنواره کتابت قرآن کریم در روز جمعه 11 دی‌ماه 1394 ساعت 10 با حضور اساتید، هنرمندان و علاقمندان این حوزه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) واقع در خیابان ولیعصر، روبه‌روی بزرگراه نیایش، خیابان اسفندیاری افتتاح می‌گردد و تا روز جمعه 18 دی‌ماه 1394 جهت بازدید عمومی برپا می‌باشد.

هنرمندان و علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، بزرگراه رسالت، مصلی امام خمینی(ره)، جنب درب 19، دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی مراجعه و یا با شماره تلفن: ۸۸۴۹۶۱۳۲ و ۸۸۴۹۶۱۲۴ تماس حاصل فرمایند. اطلاعات تکمیلی نیز از طریق سایت دارالکتابه به نشانی اینترنتی darolketabeh.ir قابل دسترسی می‌باشد.

دریافت پوستر همایش در سایز اصلی

    دیدگاه‌ها

اطلاع‌رسانی

ورود اعضا

عضویت در سایت

نظرسنجی

هیچ سوالی در این نظرسنجی موجود نمی‌باشد.
مهلت شرکت در نظرسنجی به پایان رسیده است.