پایگاه اطلاع رسانی دارالکتابه وابسته به مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران دارالکتابه, مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، کتابت قرآن، کاتبان قرآن، نسخ، ثلث

تاریخ: امروز پنجشنبه، ۸ / ۸ / ۹۹

خانه

»

اخبار

»

اطلاعیه‌ها

مراسم رونمایی از مصحف اهدایی به حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع)

مراسم رونمایی از مصحف اهدایی به حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع)

مصحف کتابت شده توسط کاتبان دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم جهت اهدا به حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) طی مراسمی یکشنبه 18 مرداد‌ماه 1394 با حضور هنرمندان و اهالی قرآن کشور رونمایی و به مسئولان حرم قمر منیر بنی هاشم(ع) تحویل می‌شود.

کتابت این مصحف تیر‌ماه سال 1393 توسط 244 نفر از کاتبان و خوشنویسان سراسر کشور انجام و پس از بازبینی و تصحیح توسط مصححّان مرکز طبع و نشر قرآن کریم صورت پذیرفت.

این قرآن در 604 صفحه مطابق با صفحه‌بندی رایج در جهان اسلام کتابت شده که هر صفحه آن دارای 12 سطر است. خط استفاده شده در کتابت این مصحف، خط نسخ و شیوۀ کم علامت برای اعراب‌گذاری کلمات آن انتخاب شده است. این مصحف که با همکاری «ستاد مردمی کتابت نور در سایه شمس­‌الشموس» به رشته تحریر درآمده است.

مراسم رونمایی از این مصحف روز یکشنبه 18 مرداد‌ماه از ساعت 17 در حسینیه الزهرا(س) واقع در بزرگراه رسالت، روبروی مصلی، مجتمع امام خمینی(ره) برگزار و علاوه بر مسئولان فرهنگی کشور و اساتید و خوشنویسان دارالکتابه، مسئولان حرم مطهر حضرت عباس(ع) نیز حضور خواهند داشت.

اطلاع‌رسانی

ورود اعضا

عضویت در سایت

نظرسنجی

هیچ سوالی در این نظرسنجی موجود نمی‌باشد.
مهلت شرکت در نظرسنجی به پایان رسیده است.