پایگاه اطلاع رسانی دارالکتابه وابسته به مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران دارالکتابه, مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، کتابت قرآن، کاتبان قرآن، نسخ، ثلث

تاریخ: امروز پنجشنبه، ۸ / ۸ / ۹۹

خانه

»

اخبار

»

اطلاعیه‌ها

حضور دارالکتابه در نمایشگاه "شب های نورانی" مصلی تهران

حضور دارالکتابه در نمایشگاه

مصلای امام خمینی(ره) در ماه مبارک رمضان میزبان روزه داران و قرآن دوستان خواهد بود.

برنامه «شب های نورانی در محضر قرآن و عترت (علیهم السلام)» از چهار‌شنبه 27 خرداد‌ماه 1394 برابر با 29 شعبان 1436 هجری قمری آغاز و تا روز 19 تیر‌ماه در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.

این برنامه که سال گذشته اولین دوره‌اش را تجربه کرد امسال با افزایش بخش‌ها روبرو است و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی گوناگونی برای علاقه‌مندان درنظر دارد که در مساحتی بالغ بر 10 هزار متر مربع برگزار می‌شود.

در این برنامه 5 بخش کودک و نوجوان‏، کتاب،‏ محصولات فرهنگی،‏ عفاف و حجاب و محافل قرآنی و کرسی‌های تلاوت درنظر گرفته شده که همه روزه از ساعت 18 الی 1 بامداد پذیرای علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان است.

بخش کتاب این نمایشگاه امسال به صورت مستقل و یکپارچه برگزار می‌شود که در آن 3 هزار عنوان کتاب در 22 موضوع عرضه خواهد شد، همچنین بخش عفاف و حجاب نمایشگاه امسال با غرفه‌های بیشتر برگزار و چند بخش ویژه از جمله غرفه دوخت رایگان چادر برپا خواهد شد.

برگزاری برنامه‌های مختلف قرآنی مانند جزء خوانی قرآن، کرسی تلاوت با حضور قاریان ایرانی و مصری و برگزاری مسابقات شاد مذهبی از دیگر برنامه های این نمایشگاه است که در ساعات قبل و بعد از افطار برگزار و به صورت زنده و مستقیم از طریق رادیو و شبکه قرآن پخش می‌شود.

دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم نیز برای دومین سال متوالی در این نمایشگاه حضور یافته است.
این بخش، با هدف معرّفی هنر کتابت، تاریخ کتابت قرآن، کاتبان ممتاز و برتر قرآن کریم و نمایش آثار فاخر کتابت دایر شده است.
از جمله مهمترین فعالیت‌های بخش دارالکتابه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
الف ـ نمایش آثار برتر و فاخر اساتید و هنرمندان معاصر
ب ـ کتابت قرآن، ادعیه و احادیث توسط هنرمندان دارالکتابه
ج ـ پخش فیلم‌های آموزشی: این فیلم‌ها در دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم تهیه شده و حاوی درس و تمرین توسط برجسته‌ترین اساتید کتابت قرآن کریم می باشد.
و ـ نشست‌های تخصصی

نمایشگاه «شب‌های نورانی» همه شب در رواق شرقی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) پذیرای علاقه‌مندان است می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به پایگاه اطلاع رسانی شب های نورانی در محضر قرآن و عترت (علیهم السلام) به آدرس shabhayenoorani.ir مراجعه فرمائید.

    دیدگاه‌ها

اطلاع‌رسانی

ورود اعضا

عضویت در سایت

نظرسنجی

هیچ سوالی در این نظرسنجی موجود نمی‌باشد.
مهلت شرکت در نظرسنجی به پایان رسیده است.