پایگاه اطلاع رسانی دارالکتابه وابسته به مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران دارالکتابه, مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، کتابت قرآن، کاتبان قرآن، نسخ، ثلث

تاریخ: امروز جمعه، ۲۶ / ۷ / ۹۸

خانه

»

اخبار

»

گزارشات

آئین اختتامیه بخش دارالکتابه در بیستمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

آئین اختتامیه بخش دارالکتابه در بیستمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم
«بخش دارالکتابه» طی مراسمی در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، با تقدیر از اساتید و کاتبان قرآن کریم به کار خود پایان داد.

این مراسم در ساعت 22/30 روز سه شنبه مورخ 24 مرداد ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حمید محمّدی (قائم‌مقام محترم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی و رییس نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم)، سیّد علی سرابی (قائم‌مقام مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران) و جمعی از اساتید و کاتبان قرآن کریم برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین فولاد زاده از کاتبان قرآن کریم، آیاتی از سورة مبارکة آل عمران را تلاوت نمودند و سپس سید علی سرابی قائم‌مقام مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران، ضمن ارائة گزارشی از برنامه‌های بخش دارالکتابه، از حضور پرشور اساتید و کاتبان قرآن کریم در کارگاه‌های آموزشی کتابت قرآن ـ که همه روزه در این بخش برگزار می‌شد ـ و همچنین کتابت سورة مبارکة یاسین توسط 37 نفر از کاتبان قرآن کریم تشکر نمود. سپس حجت الاسلام و المسلمین حمید محمدی ضمن ابراز خرسندی از راه‌اندازی و فعّالیت پرثمر دارالکتابه توسط مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران، آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در حمایت از دارالکتابه و تأسیس شعبات استانی آن و همچنین حمایت مادی از کاتبان قرآن کریم ـ با تأیید دارالکتابه ـ اعلام نمود. سپس ایشان بحث مبسوطی را در خصوص جلوه‌های سمعی و بصری قرآن کریم که در قرائت و کتابت آن متبلور است، بیان نمود.

در پایان مراسم از 37 نفر از اساتید خوشنویسی و کاتبان ممتاز قرآن کریم از 12 استان کشور از جمله استاد صادقا، استاد قربانی، استاد اسدی، استاد خزاعی و استاد طاووسی با اهدای مصحف شریف، لوح تقدیر و هدایای دیگر تقدیر به عمل آمد.

    دیدگاه‌ها

اطلاع‌رسانی

ورود اعضا

عضویت در سایت

نظرسنجی

هیچ سوالی در این نظرسنجی موجود نمی‌باشد.
مهلت شرکت در نظرسنجی به پایان رسیده است.